Behöver du hjälp med städningen hemma?

Behöver du hjälp med städningen hemma? Bor du i Storstockholmsområdet? Kolla då in Rent Hemma. Städföretagets tjänster håller en mycket hög kvalitet, samtidigt som priset på städningen är lågt.

Du kan redan idag gå i på Renthemma.se och beställa städning för endast 99 kronor i månaden. Prisintervallet för reguljär städning ligger också väldigt lågt, från 159 till 189 kronor i timmen efter RUT-avdrag.

Rent Hemma är ett mycket seriöst företag som sätter kundens trygghet i första rummet. Exempelvis har företaget en ansvarsförsäkring med ett belopp som uppgår till 10 miljoner kronor. Självklart är även de anställda försäkrade.

Som kund hos Rent Hemma kan du själv välja ifall du vill få städningen utförd varje vecka, varannan vecka eller var fjärde vecka. Du kan också boka storstädning.

På företagets hemsida hittar du en detaljerad lista av vad som ingår i hemstädningen. Detta är mycket bra då det minskar risken för missförstånd mellan Rent Hemma och kunden. Har du några egna önskemål om städning, som inte ingår i det generella utbudet, kan du naturligtvis även beställa detta.
I normala fall behöver du boka din städning 2 till 20 arbetsdagar i förväg. Efter att du gjort din bokning på företagets hemsida kommer du att inom kort få en bekräftelse per mejl från Rent Hemma.

Förutom kontaktformuläret på hemsidan kan du ta kontakt med Rent Hemma på telefonnummer 08-120 509 10. Vidare kan du nå företaget på mejladressen info@renthemma.se. Ge dig själv möjligheten att leva ett liv där du kan fokusera på roligare saker än städning! Anlita Rent Hemma!

Related posts:

  1. Få av oss tycker att det är jättekul att städa.
  2. Anställda behöver en ren miljö
  3. Hur du väljer den bästa dammsugaren för dina trappor
  4. Den som behöver köpa in en viss tjänst – exempelvis städning
  5. Vad du inte vill se efter en arbetsam dag