Crossprint är det självklara valet

Låga priser, kvalitetsprodukter och den bästa kundservicen – Crossprint är det självklara valet

Nästan oavsett vilket märke du söker på färgpatroner och lasertoners, Brothers, Lexmark, Hp eller Canon, kan CrossPrint förse dig med dessa. Det samma gäller om du söker kompatibla bläckpatroner, färgpatroner eller lasertoners av hög kvalité. CrossPrint har även ett mindre urval av olika populära skrivare på marknaden. Söker du fotoskrivare, laserskrivare eller bläckstråleskrivare från de mer kända märkena är CrossPrint stället att vända sig till. CrossPrint har också ett par olika digitalkameror att välja mellan.

Praktiska detaljer kring Crossprint

CrossPrint öppnade sin webbutik i 2008 och är ett schweiziskt företag som också levererar varor till Liechtenstein. Att beställa från webbutiken är både enkelt och bekvämt, då du när som helst på dygnet har tillgång till butiken.

CrossPrint levererar i stort sett alla sina patroner, toners och skrivare inom 48 timmar, men som kund kan du själv bestämma om du vill ha din produkt ännu snabbare, det vill säga inom 24 timmar. Fraktpriserna hos CrossPrint varierar beroende av hur snabbt du vill ha beställningen, samt hur mycket ordern väger, men håller alltid fördelaktiga priser. Skulle du av någon anledning inte vara nöjd med produkten när du har fått hem den från CrossPrint, har du alltid 30 dagar på dig att ångra köpet.

  1. Druckerpatronen & tintenpatrone
  2. Cartouche d’encre & imprimantes
  3. Toner och Druckerpatronen

No related posts.