Få av oss tycker att det är jättekul att städa.

Få av oss tycker att det är jättekul att städa. Men samtidigt vill vi ju ha rent och snyggt hemma. Kanske är det dags att prova på städhjälp? Stockholmsbaserade Rent Hemma är ett städföretag med lång erfarenhet i branschen som städar till rimliga priser. Vi erbjuder även tvättning, strykning och fönsterputsning. Om du vill veta mer om oss och våra tjänster, besök vår hemsida http://www.renthemma.se. Här kan du enkelt boka in tid för en provstädning. Om du har frågor om Rent Hemmas verksamhet, hör då av dig per telefon, 08-210 509 10, eller e-post, info@renthemma.se.

En provstädning kostar endast 99 kronor per timme (efter RUT-avdrag). Denna är på intet sätt bindande. Om du känner dig nöjd med städningen och vill ha fortsatt service kan du välja mellan några olika abonnemang: städning varje vecka, städning varannan vecka, städning var fjärde vecka samt storstädning. Du betalar endast för effektiv städtid. Kostnaden efter RUT-avdrag är 149 kronor i timmar under måndagar och tisdagar. Onsdag till fredag betalar du 169 kronor i timmen.

När du anlitar Rent Hemma kan du välja mellan olika betalningssätt: faktura per post, faktura via e-post samt autogiro. Välj det som passar dig bäst. För bästa möjliga resultat är det bra om du har möjlighet att stanna 15 minuter vid första tillfället så att vi kan gå igenom din bostad tillsammans.

Om du behöver avboka eller boka om ett visst tillfälle så kan du enkelt göra det på hemsidan. Här kan du även säga upp till abonnemang. Hos Rent Hemma slipper du bindningstid. Uppsägningstiden är alltid 1 månad. För ett renare hem, besök renthemma.info!

Related posts:

  1. Vad du inte vill se efter en arbetsam dag
  2. Om städning genom tiden