Hur du vinner i poker

Hur du vinner i poker
Det finns många råd och tips som florerar på nätet som ska lära dig hur du blir en bra på poker. Här kommer ett. Beroende på vilka kort du får upp så ska du agera på olika sätt. Om du till exempel får upp spader ess kan du vara säker på starka emotioner. Verkligen kraftiga sådana alltså. Men kanske du förlorar den omgången, så det är lika bra att du lägger dig. Detta på grund av att någon av motspelarna vill tyrannisera dig med hjälp av ett maktmissbruk av osedvanligt stor passion. Och när spelomgången är över kan du vänta ett sorgligt brev. Kanske det berättar för dig att du nu pantsatt alla dina tillgångar och har skulder över öronen. Kanske satsade du dina sista pengar i denna spelomgång – och det var därför du skulle ha lagt dig i stället för att satsa allt du hade. Och hade du bara lytt spader ess betydelse hade du sluppit det.
Nåväl – detta är vad du får veta om du spår dig i kort. Enligt den disciplinen har spader ess dessa egenskaper. I verkligheten är spader ess bara ett bra kort att ha i kombination med andra bra kort. Och på slutänden kan du inte förlita dig på några övernaturligheter eller konstigheter. Det är principfast spelande och kalkylerande som gör dig till en bra pokerspelare. Mycket hårt arbete helt enkelt. Vill du lära dig mer om poker – på nätet och i verkligheten – gå in på www.pokerbonusen.se.

Related posts:

  1. Kompletta portalen för poker online
  2. Sajten för dig som älskar poker
  3. Poker bonus på nätet